Piliny

Piliny sú drobné kúsky dreva alebo iného materiálu. Vznikajú ako vedľajší produkt pri rezaní pílou (odtiaľ názov), pri pilovaní. Pri inom obrábaní dreva tiež môže vznikaťďalší drevoodpad.

Napr. pri hobľovaní dreva napr. vznikajú hobliny …po ťažbe dreva v lese vznikne drevná štiepka. Drevná štiepka môže vzniknúť aj ako odpad v drevospracujúcich prevádzkach alebo z cielene pestovanej drevnej biomasy. Pokiaľ vám vznikol niektorý z uvedených drevoodpadov a potrebujete sa ho zbaviť – predať a hľadáte partnera s viac ako 20 ročnými skúsenosťami, prosím ozvite sa nám. VYKUPUJEME drevoodpad.

Hospodársky význam majú dnes predovšetkým drevené piliny, ktoré vznikajú vo veľkom množstve ako odpad na pílach a využívajú sa mnohými rôznymi spôsobmi. Používajú sa na záhrade ako mulč, podstielka pre zvieratá, ako palivo (buď priamo v pilinových kachliach alebo zlisované v drevených briketách alebo peletách) či ako surovina na výrobu drevotrieskových dosiek.

Vlastníte pílu a potrebujete sa zbaviť pilín? Vykúpime vaše piliny, stačí nás kontaktovať.

Sme dodávateľom prírodných pilín pre rôzne odvetia:

  • drevospracujúci priemysel – dodávame pilinu na výrobu drevovláknitých dosiek
  • poľnohospodárstvo – pilina sa osvedčila ako podstielka pre hospodárske zvieratá, ľahko sa s ňou manipuluje, aplikuje sa pomcou rozmetadla
  • mäsový priemysel – pilina z trdých drevín dáva pri údení mäsovým výrobkom jedinečnú prírodnú údenú chuť
  • energetika – výroba ekologických palivových materiálov peliet a brikiet. Pilinu dodávame:
    • s obsahom kôry
    • bez obsahu kôry

Potrebujete aj vy svojho dodávateľa na prírodné piliny? Kontaktujte nás.