PREDAJ ŠTIEPKY

Drevnú štiepku dodávame v týchto druhoch:

 • Lesná drevná štiepka
 • Technologická drevná štiepka
 • Biela drevná štiepka

Na základe individuálnych potrieb vám pripravíme cenovú ponuku.

Štiepku dodávame stálym odberateľom z oblastí:

 •  Energetika – dodávame lesnú drevnú štiepku vyrobenú z drevnej hmoty, obsahujúcu kôru a stromovú zeleň. Využíva sa na výrobu tepla a elektrickej energie. Štiepka je vysoko ekologická, nakoľko je z pohľadu emisií CO2 neutrálna – pri jej spaľovaní sa uvoľní toľko CO2, koľko strom spotrebuje počas svojho rastu.
 •  Drevospracujúci priemysel – dodávame technologickú drevnú štiepku.

Viac v sekcii produkty – štiepka.

PREDAJ PILÍN ZA ÚČELOM ĎALŠIEHO SPRACOVANIA

Naš tovar má široké využitie vo viacerých odvetviach od energetiky až po záhradníctvo.

Prírodné piliny dodávame stálym odberateľom z oblastí:

 • Drevospracujúci priemysel – dodávame pilinu na výrobu drevovláknitých dosiek.
 • Poľnohospodárstvo – pilina je osvedčenou podstielkou pre hospodárske zvieratá a hydinu, ľahko sa s ňou manipuluje, aplikuje sa pomocou rozmetadla. Tiež je vhodná ako podstielka pre hlodavce a pre chovprodukty.
 • Mäsový priemysel – pilina z tvrdých drevín dáva pri údení mäsovým výrobkom jedinečnú prírodnú údenú chuť.
 • Energetika – výroba ekologických palivových materiálov peliet a brikiet. Pilinu dodávame:
  • s obsahom kôry,
  • bez obsahu kôry.

Viac v sekcii produkty – piliny.

PREDAJ KÔRY A HOBLINY

Kôru dodávame pre oblasti:

 • Energetika – výroba ekologických nočných brikiet, ale aj ako palivo na energetické účely.
 • Záhradníctvo, verejné parky – kôra je výborná na obsypanie rastlín a drevín v záhradnej architektúre. Jej použitím sa zabraňuje klíčeniu burín, chráni pred mrazom, zadržiava pôdnu vlhkosť a chráni pred vysokými teplotami v letnom období.

Viac v sekcii produkty – kôra.

Hobliny dodávame najčastejšie:

 • Pre hydinárov – výborná podstielka pri chove hydiny v halách, je ekologická ľahko sa s ňou manipuluje, jednoducho sa vymieňa. Hobliny sú taktiež výborné na znáškové hniezda. Hoblina ako podstielkový materiál je pružná, suchá, zdravá a pohlcuje vlhkosť.
 • Pre chovateľov koní – hobliny sú prírodný materiál vhodný ako podstielka pri chove koní, ľahká manipulácia. Podstielka z nich je teplá a pohodlná. Tento druh podstielky je vhodný pre kone, ktoré zvyknú požierať svoju podstielku. Minimalizuje množstvo hnoja. Podstielka je elastická a šetrí pohybový aparát koní, podporuje zdravie kopýt.

Viac v sekcii produkty – hobliny,  alebo nám napíšte vaše otázky či zašlite žiadosti o cenovú ponuku.

PREDAJ BRIKIET A PELIET

Našim zákazníkom ponúkame valcové brikety v rozmere cca 250 – 265 mm. Brikety sú vyrábané z kvalitných pilín z tvrdého listnatého dreva (buk, dub, hrab), vyznačujúce sa vynikajúcou výhrevnosťou až 18,7 Mgj. Ich výhodou je dlhá doba horenia, vysoká výhrevnosť a ich okamžité použitie vo všetkých typoch vykurovacích telies na tuhé palivá.

Drevené pelety vyrábame lisovaním drevených pilín, ktoré vznikajú ako vedľajší produkt pri spracovaní dreva. Drevené pelety sa vyznačujú extrémnou hustotou a nízkym obsahom vody.

Základnou surovinou drevených peliet je pilina z tvrdých alebo mäkkých drevín, hoblina, kôra, pričom pri ich výrobe sa nepoužívajú žiadne spojivá ani lepidlo. Pelety sú obnoviteľným zdrojom energie a v plnej miere nahradzujú fosílne palivá. Ich cena nie je závislá od špekulatívnych svetových cien zemného plynu a aj náklady na vykurovanie peletami sú nižšie.

Nakoľko je toto palivo balené v 15 kg vreciach, tak sa s ním podstatne lepšie manipuluje ako s palivovým drevom a dá sa aj ľahšie skladovať.

Viac v sekcii produkty – pelety a brikety,  alebo nám napíšte vaše otázky či zašlite žiadosti o cenovú ponuku.

PREPRAVA PILÍN

Poskytujeme veľkoobjemovú prepravu, prepravu pilín a iného drevoodpadu – všetko zabezpečujeme vlastnými kamiónmi na miesto nakládky či vykládky.

V našom vozovom parku máme 6 vlastných kamiónov a 72 kontajnerov. Vlastníme autá so špeciálnou veľkoobjemovou nadstavbou, ktorá svojím objemom prepravovaného tovaru prevyšuje klasické kontajnery až o tretinu.

Stali sme sa priekopníkmi v zavedení nového spôsobu prepravy sypkého dreveného odpadu vlastnými kamiónmi so systémom posuvnej podlahy (walkingfloor), čo umožňuje vyprázdňovanie kamiónu efektívne a rýchlo bez metly.

Potrebujete sa jednorázovo zbaviť pilín? Rýchlo a hneď?

Na základe vlastného vozového parku a kontajnerov vám vieme poskytnúť kvalitné prepravné služby. Pristavíme kontajner alebo náves. Nakládka alebo vykládka cez deň alebo večer. Prídeme presne na deň a hodinu, ktorú si vy určíte. Prv než vám piliny rozfúka vietor.

Kontaktujte nás.

Ponúkame vám využitie walking floor

© Copyright - PILEXIM