Hobliny od Pileximu na Majstrovstvách sveta v hasičskom športe

Väčšina ľudí vie, že hoblinu možno využiť na výrobu peliet, brikiet či drevotriesky. Vedeli ste však, že hobliny majú svoje miesto aj pri športových aktivitách? V dňoch 12. až 16. septembra 2018 sa Slovensko stalo historicky po prvýkrát dejiskom 14. ročníka mužských a 5. ročníka ženských Majstrovstiev sveta v hasičskom športe. A drevná hoblina od Pileximu bola pri tom…

Slovensko ako hostiteľská krajina Majstrovstiev sveta v hasičskom športe privítala športové delegácie takmer z 20 krajín sveta. O najcennejšie kovy tak v Banskej Bystrici zabojovalo viac ako 600 športovcov z radov profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Toto podujatie sa každoročne uskutočňuje v jednej z členských krajín Medzinárodnej športovej federácie hasičov a záchranárov.

Hasiči, ženské i mužské tímy, si zmerali svoje sily v štyroch základných disciplínach – beh na 100 metrov s prekážkami, výstup do štvrtého nadzemného podlažia cvičnej veže (v prípade žien ide o výstup do druhého podlažia), štafeta na 4×100 metrov s prekážkami a požiarny útok. Slovenské reprezentačné družstvo žien vyhralo disciplínu požiarny útok – ženy, čím získalo titul Majsterky sveta v kráľovskej disciplíne hasičského športu. Úspešný bol aj mužský tím, ktorý si odniesol v disciplíne požiarny útok – muži titul Majstri sveta.

Drevná hoblina najvyššej kvality zmiešaná s pieskom bola použitá na doskočiskách jednotlivých disciplín. Zmierňuje totiž dopad športovcov pri prekonávaní prekážok alebo prípadný pád z výšok, čím sa predchádza možným zraneniam.

Sme radi, že sme mohli dodať drevnú hoblinu na túto výnimočnú udalosť a prispieť tak k bezpečnosti slovenských i zahraničných účastníkov pretekov.